تبلیغات
میثاق - اگر ایران نبود اسلام نمی ماند
 
میثاق
دفتر راویان جوان و ارتباط و تبادل اطلاعات با راویان جوان
درباره وبلاگ


گفتند از عشق بنویس ، نوشتم
گفتند از محبت بنویس ، نوشتم
گفتند از صفا بنویس ، نوشتم
گفتند از صمیمیت بنویس ، نوشتم
گفتند از مردانگی بنویس......
قلم ازدستم افتاد و التماس کرد و گفت :
می دانی جوهره اش چیه ؟!
گفتم نه
گفت : دو دنیا عشق ، صفا و محبت و صمیمیت
دیدم نمیشه تنها نوشت ، گفتم بیاییم هم نوا بشویم
که این کوچه ها ، دیوار ندارد
ما راویان جوانیم که برای تبادل اطلاعات آماده ایم

مدیر وبلاگ : راویان جوان
مطالب اخیر
پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : راویان جوان

ایرنا مدتی است که بیشترین تلاش خود را بدون دیدن حقایق به حمایت از مشایی اختصاص داده است. متن صحبت های مشایی که در خبر امروز بعد از ظهر ایرنا به نشانی http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1282723 آمده است را بخوانید و قضاوت با خودتان. متن کامل است.

به گزارش ایرنا "اسفندیار رحیم مشایی " روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز انقلاب مشروطه که در موزه ملی برگزار شد، خدمات ایران را سبب ماندگاری اسلام دانست و گفت: اگر ایران نبود از حقیقت اسلام چیزی باقی نمی ماند. این سخن نه به منزله نفی اسلام بلکه به نفع این مکتب الهی است.
مشایی با بیان اینکه ایرانیان در شکل گیری مدنیت و پایه گذاری فرهنگ و تمدن اسلامی همواره پیشتاز بوده اند، گفت : امروز هم در سراسر جهان نام ایران بیش از پیش بر سر زبان ها می درخشد.
وی در ادامه افزود: به رغم هجمه سنگین تبلیغات دشمنان ایران، اسلام و عدالت به دلیل سه دهه مقاومت جانانه این ملت بزرگوار نام ایران با جسارت، شجاعت و قاطعیت بر سر زبان ها نقش بسته است.
وی با بیان اینکه این تصور نادرست است که با نفی تاریخ باعظمت ایران برای اسلام آبرو بسازیم، تاکید کرد: اسلام خود آبرو دارد و نیازی به تلاش‌های ما ندارد. نمایش شکوه و عظمت ایران نشان می دهد که این ملت با فرهنگ و تمدن چگونه عاشقانه و نه با شمشیر در مقابل حقیقت اسلام سر تعظیم فرود آوردند.
مشاور رییس جمهورهمچنین بیان داشت: من بیش از اینکه به گذشته افتخار و تکیه کنم بر امروز و آینده ایران می بالم چرا که امروز ایران در مسیر منحنی شکل گیری تاریخ بشریت قرار گرفته است.
مشایی با تاکید بر بازگشت به گذشته برای فرصت سازی بیان داشت: باور من بر این است که تنها یک سرزمین صلاحیت پرچم‌داری و پیشوایی در میان کشورها را داراست چرا که درس های تاریخ برای همه قابل فهم نیست.
مشایی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران خاطر نشان کرد: این انقلاب ماموریت بزرگی پیش روی ما گذاشته است ضمن اینکه در تاریخ همیشه اقدامات بزرگ توسط افراد بزرگ انجام شده است. پذیرش این حقیقت ایران را شکوفا می کند.
به گفته وی جای جای تاریخ ایران نشانه هایی از ظلم و ستم ناروا به مردم دارد که به طور عمده از جانب شاهان و فرمانروایان صورت گرفته است و این امر موجب نوعی بدبینی نسبت به تاریخ گذشته ایران شده است.
وی ادامه داد اما این بدبینی نباید منجر به این شود که ما تاریخ را نفی یا بر مبنای تمایلات شخصی تفسیر کنیم، چرا که این امر خودخواهی بزرگ و خیانتی عظیم در حق ملتی است که همواره در مقابل این ستم ها ایستادگی کرده است.
مشاور رییس جمهور با اشاره به انقلاب مشروطه گفت: با گذشت 104 سال از تاریخ مشروطه اینک می توان فارغ از جهت گیری ها و حب و بغض ها این واقعه تاریخی را تفسیر و نقد کرد. این تحول تاریخی با رهبری روحانیت ثابت می کند که مرجعیت شیعی جوهر انقلابی دارد.
رحیم مشایی بزرگترین ظلم به ایران را قرار دادن این سرزمین در چارچوب جغرافیایی و سیاسی خاص عنوان کرد و افزود: این در حالی است که باورها، دین و اندیشه‌های ایران کشورهای جهان اسلام را تسخیر کرده است و همین موضوع است که بر بدنه کشورهای استعماری لرزه می افکند.
مراسم افتتاح نمایشگاه تاریخ مشروطه و مراسم بزرگداشت آن صبح امروز در موزه ملی ایران با حضور "حمید بقایی" رییس سازمان میراث فرهنگی و " آزاده اردکانی" رییس موزه ملی ایران برگزار شد.
نمایشگاه تاریخ انقلاب مشروطه شامل اسناد، عکس ها و وسایل شخصی مبارزان مشروطه است که از25 مرداد ماه به مدت 2 هفته از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر به روی علاقمندان باز است.
نوع مطلب : سیاسی میثاق، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :