تبلیغات
میثاق - نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص محاکمه سران فتنه
 
میثاق
دفتر راویان جوان و ارتباط و تبادل اطلاعات با راویان جوان
درباره وبلاگ


گفتند از عشق بنویس ، نوشتم
گفتند از محبت بنویس ، نوشتم
گفتند از صفا بنویس ، نوشتم
گفتند از صمیمیت بنویس ، نوشتم
گفتند از مردانگی بنویس......
قلم ازدستم افتاد و التماس کرد و گفت :
می دانی جوهره اش چیه ؟!
گفتم نه
گفت : دو دنیا عشق ، صفا و محبت و صمیمیت
دیدم نمیشه تنها نوشت ، گفتم بیاییم هم نوا بشویم
که این کوچه ها ، دیوار ندارد
ما راویان جوانیم که برای تبادل اطلاعات آماده ایم

مدیر وبلاگ : راویان جوان
مطالب اخیر

نقل قول یکی از نمایندگان مجلس از رهبر معظم انقلاب درباره فتنه 88 گذشت، نگاه ها را به بررسی و تحلیل دقیق‌تر ریشه‌های این آشوب‌ها متوجه ساخته است.

چند روز پیش، حجت‌الاسلام "حمید رسایی" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، به بیان جزئیات دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری در سال گذشته پرداخت.

بنابر گزارش سایت رجانیوز ، وی با اشاره به نظر حضرت آیت الله خامنه ای درباره شیوه برخورد با سران فتنه گفت: "آقا اصلا نسبت به سران فتنه هیچ دغدغه‌ای نداشتند. جالب بود، تعبیر ایشان این بود که سران فتنه همیشه دم دست هستند و محاکمه آن‌ها برای نظام کاری ندارد و این اتفاق هم می‌افتد."

آنچنان که رسایی از رهبر انقلاب نقل کرده است، ایشان موضوع مهمتر از محاکمه سران فتنه را "خشکاندن ریشه فتنه" دانسته و تاکید کرده اند که اگر ریشه فتنه 18 تیر سال 78 در ده سال پیش خشکانده شده بود، امروز شاهد فتنه جدید سال 88 نبودیم.

اهمیت سخنان رهبر معظم انقلاب، بسیاری از نگاه ها را به سمت فتنه سال 78 و "ریشه"های آن متوجه ساخت؛ مقطعی که شاید حامل پاسخ بسیاری از سوالات کنونی در این باره باشد.

عدم برخورد با ریشه‌های فتنه 18 تیر

در پی حوادثی که در تیرماه سال 1387 به وقوع پیوست، برخی از مناطق تهران از جمله خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران را تا چند روز به آشوب کشید.

هرچند مردم انقلابی تهران با حضور حماسی در راهپیمایی 23 تیرماه به این قائله پایان دادند و در چندین جلسه دادگاه هم تعدادی از متهمان محاکمه و مجازات شدند اما آنچنان که مشخص شد ریشه های فتنه دست نخورده باقی ماند.

گرچه برخی از افرادی مثل "منوچهر محمدی"، "احمد باطبی" و "علی افشاری" که بعدا به خارج گریختند، به عنوان عوامل اصلی فتنه نام بردند اما این موضوع باعث نشد که موج نگاه ها از بدنه تئوریسین دولت اصلاحات، احزاب افراطی حامی دولت و برخی شخصیت های مطرح همسو با دولت برگردد.

دستگاه قضایی اما، به این نگاه ها توجهی نکرد و چندی بعد بر فتنه 18 تیر مهر خاتمه زد.

درست یک دهه پس از این رویداد، ریشه اصلی فتنه 78 بار دیگر سر برآورد. این بار، هم آشکارتر و هم با برنامه و مجهزتر به صحنه آمد و هزینه های بسیار سنگینی را بر مردم و نظام تحمیل کرد.

در محکومیت طراحان این فتنه بود که ملت انقلابی ایران همانند  23 تیر سال 78  به میدان آمد و دو راهپیمایی ده ها میلیونی 9 دی ماه و 22 بهمن را خلق کرد؛ دو حماسه ای که به عنوان "دفن تاریخی" و مرگ فتنه ارزیابی شد.

با این حال آنچنان که رهبر انقلاب تاکید کرده اند، فتنه 88 مانند فتنه 78 تنها از سطح خیابان ها و جامعه جمع شده و ریشه اصلی آن هنوز خشکانده نشده است.

بر این اساس است که آنچه رهبر معظم انقلاب "خشکاندن ریشه فتنه 88" خواندند، یک اقدام ضروری برای برچیدن اساسی سفره فتنه گری و بیمه نظام ارزیابی شده؛ موضوعی که نیازمند بررسی و تحلیل و البته اقدام انقلابی قضایی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :