میثاق
دفتر راویان جوان و ارتباط و تبادل اطلاعات با راویان جوان
درباره وبلاگ


گفتند از عشق بنویس ، نوشتم
گفتند از محبت بنویس ، نوشتم
گفتند از صفا بنویس ، نوشتم
گفتند از صمیمیت بنویس ، نوشتم
گفتند از مردانگی بنویس......
قلم ازدستم افتاد و التماس کرد و گفت :
می دانی جوهره اش چیه ؟!
گفتم نه
گفت : دو دنیا عشق ، صفا و محبت و صمیمیت
دیدم نمیشه تنها نوشت ، گفتم بیاییم هم نوا بشویم
که این کوچه ها ، دیوار ندارد
ما راویان جوانیم که برای تبادل اطلاعات آماده ایم

مدیر وبلاگ : راویان جوان
مطالب اخیر
رویترز: رهبر عالی ایران تاکید کرد که ایران در برابر فشارها برای کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود تسلیم نمی‌شود .../ آسوشیتدپرس: رهبر ایران اعلام کرد که از هر ملت یا گروهی که در مقابل اسرائیل بایستد، حمایت می‌کند.../ سی ان ان: رهبر ایران هشدار داد که جنگ به ضرر آمریکا خواهد بود.../ صدای آمریکا: ایران تهدید کرد هرگونه تحریم یا حمله ای را تلافی خواهد کرد.../ الجزیره.نت: رهبر عالی جمهوری اسلامی آمریکا و غرب را تهدید کرد که ایران اقدامات نظامی و نفتی آنها را تلافی می‏کند ...

به گزارش رحماء پس از پایان خطبه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه این هفته تهران، تلویزین‏ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی خارجی اقدام به انعکاس بیانات ایشان کردند.

آنچه در پی می‏آید بخشی از این بازتاب‏ گسترده است:

خبرگزاری‏ها

خبرگزاری رویترز

رهبر عالی ایران روز جمعه تاکید کرد که ایران در برابر فشارها برای کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود تسلیم نمی‌شود و هشدار داد که ایران به تحریم‌ها پاسخ خواهد داد.  وی گفت: "تهدید و حمله به ایران به آمریکا آسیب خواهد رساند... تحریم هیچ تاثیری بر تصمیم ایران جهت ادامه برنامه هسته‌ای ندارد... در پاسخ به تهدیداتی چون تحریم نفت و جنگ، ما نیز تهدیداتی داریم که در زمان مناسب تحمیل خواهد شد."

خبرگزاری فرانسه 

آیت الله خامنه ای تهدید کرد ایران به تحریم‌ نفتی و تهدیدات نظامی پاسخ خواهد گفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس

رهبر عالی ایران با سرطانی توصیف کردن اسرائیل اعلام کرد که از هر ملت یا گروهی که در مقابل اسرائیل بایستد، حمایت می‌کند. [آیة الله] خامنه‌ای همچنین تصریح کرد که ایران از حماس و حزب‌الله در جریان نبرد با اسرائیل حمایت کرده است.

خبرگزاری آلمان

رهبر ایران گفت: "ایران با تحریم‌ها و تهدیدات جنگی آمریکا و اتحادیه اروپا دست از برنامه هسته‌ای خود نخواهد کشید". آیةالله خامنه‌ای افزود: "تحریم‌ها طی سال‌های اخیر باعث شده است که ایران به توانایی‌های بالقوه خود پی برده و از نظر تکنولوژیک از جمله تکنولوژی هسته‌ای پیشرفت کند. تحریم‌های جدید نیز تفاوتی با تحریم‌های گذشته ندارند".

خبرگزاری النشرة (لبنان)

 آیت الله خامنه‏ای گفت: اگر ما در بحرین دخالت می کردیم، هم اکنون نتیجه به شکل دیگری بود، همچنان که در جنگ 33 روزه سال 2006 اتفاق افتاد.

خبرگزاری رسمی لبنان

ایران اعلام کرد که هرگز زیر بار فشارهای جهانی نخواهد رفت

خبرگزاری ترند (جمهوری آذربایجان)

رهبر انقلاب تصریح کرد که ایران علی‌رغم تحریم‌ها موفقیت بزرگی کسب کرده است و گفت: "اگر ایران در بحرین دخالت کرده بود، شرایط به گونه‌ای دیگر می‌شد". وی همچنین گفت: "انقلاب اسلامی برای مردم ایران آزادی و عزت به بار آورد.... انقلاب در ایران رژیم ضداسلامی را در هم شکست و به جای آن رژیم اسلامی به وجود آورد و دیکتاتوری را به دموکراسی بدل کرد".

شبکه‏های خبری ماهواره‏ای

شبکه ماهواره‏ای الجزیرة

شبکه تلویزیونی الجزیره به پوشش اخبار سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخته و چندین نوبت فرازهایی از آن را در بخشهای خبری خود اعلام کرد.

شبکه ماهواره‏ای العربیة

شبکه العربیه نیز با تاکید بر بیانات رهبر انقلاب در مورد واکنش ایران به تهدیدهای نظامی غرب اخبار نمازجمعه امروز تهران را بازتاب داد و اظهارات مقام معظم رهبری درباره بحرین را چندین نوبت منتشر کرد.

سی ان ان

رهبر ایران هشدار داد که جنگ به ضرر آمریکا خواهد بود.

صدای آمریکا

ایران تهدید کرد هرگونه تحریم یا حمله ای را تلافی خواهد کرد

شبکه روسیا الیوم

آیت الله خامنه‌ای گفت: تهدید به جنگ به ضرر آمریکا خواهد بود و خود جنگ ده‌برابر به ضرر آمریکا است.

سایت‏های خبری

پایگاه خبری الجزیره.نت

رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران [آیة الله] علی خامنه‏ای آمریکا و غرب را تهدید کرد که ایران اقدامات نظامی و نفتی آنها را تلافی می‏کند

وی در خطبه نماز جمعه در تهران گفت: "واشنگتن تهدید کرده است که کلیه گزینه‏ها روی میز است؛ اما این تهدیدات هیچ تأثیری بر اصرار ما در حرکت در مسیر هسته‏ایمان نمی‏گذارد و اگر آمریکا جنگی را علیه ایران آغاز کند خودش دهها برابر بیشتر ضربه خواهد خورد".

در مقابل، رییس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) وقوع هرگونه حمله در سال جاری میلادی را نفی کرد؛ مگر آنکه خود اسرائیل اقدام به آن کند.

پایگاه خبری المحیط

آیت الله خامنه‌ای اعلام کرد: جنگ علیه ایران ده‌برابر به ضرر آمریکا خواهد بود.

پایگاه خبری روزنامه القدس العربی

رهبر عالی جمهوری اسلامی آیة الله علی خامنه‏ای اعلام کرد که ایران نسبت به هر تهدید نظامی یا نفتی واکنش نشان خواهد داد.

وی که به مناسبت سی و سومین سالگرد انقلاب 1979در نماز جمعه سخن می‏گفت افزود: "تهدیدات به ضرر کسانی است که آنها را صادر می‏کنند؛ و ما هم تهدیداتی داریم که در صورت ضرورت آنها را اجرایی خواهیم کرد".

روزنامه‏ها

روزنامه واشنگتن پست

آیت الله خامنه‏ای گفت: ایران به هرکشور و هر گروهی که با اسرائیل بجنگد کمک می کند.

روزنامه دیلی تلگراف

رهبر ایران گفت: ما به ریشه کن کردن غده سرطانی اسرائیل کمک می کنیم 

ژورنال هفتگی ترکیه

رهبر ایران گفت: آمریکا نیز مانند شوروی از هم خواهد پاشید.

روزنامه الاهرام (مصر)

آیت الله خامنه ای تاکید کرد ایران تسلیم فشارها نخواهد شد و تهدید ایران به ضرر آمریکا است. الاهرام همچنین از بی تاثیر بودن تحریمها علیه ایران خبر داد.  

روزنامه جروزالم پست (فلسطین اشغالی)

آیت الله خامنه‏ای گفت: "ما به هر کشوری که علیه رژیم صهونیستی بجنگد کمک می کنیم".

روزنامه هاآرتص (فلسطین اشغالی)

سخنان رهبر ایران نشان می دهد  تلاش‌های غرب برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران از طریق اعمال تحریم و تهدید به جنگ بی‏تأثیر است. «نیک کلگ» معاون نخست‌وزیر انگلیس از هرگونه تجاوز نظامی به جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی کرد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت (فلسطین اشغالی)

رهبر ایران گفت که "اسرائیل یک غده سرطانی است"  و اضافه کرد که آمریکا هر چه بیشتر ایران را تهدید کند، خود بیشتر آسیب خواهد دید. روزنامه مزبور به هشدار ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز نیز اشاره کرده است.

روزنامه الیوم السابع (مصری)

آیت الله خامنه‌ای گفت: ایران به هرکشور و یا گروهی که در مقابل اسراییل بایستد، کمک خواهد کرد.

روزنامه داون (پاکستان)

رهبر ایران گفت: "من هیچ هراسی از این ندارم که بگویم ما از هر گروه یا ملتی که بخواهد با رژیم صهیونیستی مقابله کند، حمایت می‌کنیم."

عقب نشینی از لحن تهدید علیه ایران

در همین رابطه پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان ان امروز (شنبه) در گزارشی نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که تهران از برنامه هسته ای خود دست نمی کشد و با هرگونه تحریم و تهدیدی به شدت برخورد می کند.

سی ان ان در ادامه به بخش دیگری از سخنان رهبری اشاره کرده و می نویسد: تهدید به گزینه نظامی به ضرر آمریکاست و آنها 10 برابر بیشتر از این جنگ ضرر می کنند.

این شبکه آمریکایی نوشت: رهبر ایران در خطبه های نماز جمعه تهران تاکید کرد که برخی منطقی جز زور را نمی پذیرند و راهی به جز خونریزی برای نیل به اهدافشان ندارند. وی به آمریکا و دیگر همپیمانانش هشدار داد که در مقابل تهدیدات و تحریم نفتی، ایران گزینه هایی را در اختیار دارد که در صورت لزوم به اجرا می گذارد

سی ان ان در ادامه به طرح تحریم نفتی کشورهای غربی علیه تهران اشاره می کند و با لحنی ملایمتر می نویسد: دو هفته پیش "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مضمون نامه خود به مقامات ایرانی را در زمینه از سرگیری فوری مذاکرات با این کشور عنوان کرد.

این شبکه در ادامه نوشت که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمادگی این اتحادیه را برای مذاکرات بدون پیش شرط در زمینه برنامه هسته ای ایران اعلام کرد و افزود: غرب می خواهد وارد مرحله اعتمادسازی با ایران شود که این مسئله به گفتگوهای سازنده و اجرای گام به گام مذاکرات مبتنی است.

به گزارش مهر، این مواضع رسانه های آمریکایی بیانگر این است که واشنگتن در برابر گزینه نظامی و حتی اعمال تحریمهای بیشتر علیه تهران نگرانی خاصی دارد که این نگرانیها پس از مواضع محکم و روشن رهبر معظم انقلاب بیشتر و جدی تر شده است.

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط امروز نیز یکی از بخشهای مهم خبری خود را به بازتاب بیانات رهبری اختصاص داده است. این روزنامه تیتر "حمله به ایران 10 برابر بیشتر به آمریکا آسیب می زند" را برای مطلب خود انتخاب کرده و می نویسد: رهبر انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد که ایران تهدیداتی را در دست دارد که می تواند آنها را در زمان مناسب به اجرا بگذارد.

این روزنامه در گزارشی مفصل بخشهای مهم بیانات رهبری را بازتاب داده و در پایان این گزارش به استقرار موفقیت آمیز ماهواره نوید علم و صنعت در مدار زمین به عنوان جدیدترین موفقت ایران در عرصه هوا فضا اشاره کرده است.

پاسخ محکم ایران در برابر تهدیدات

شبکه خبری الجزیره نیز امروز در بخش خبری خود به بازتاب سخنان مهم رهبر معظم انقلاب پرداخت و نوشت: آیت الله خامنه ای تاکید کرد که ایران در برابر تهدیدات مقابل به مثل خواهد کرد.

این شبکه در ادامه به اظهارات اخیر "یورام کوهن" رئیس شاباک اشاره کرده و می نویسد: این مقام اسرائیلی احتمال جنگ در منطقه طی سال جاری را  بسیار اندک دانست.

اظهارات اخیر "ایهود باراک" وزیرجنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی هرتزلیا نیز از سوی الجزیره بازتاب داده شده است. وی در این کنفرانس اظهار داشت: اگر تحریمها علیه ایران به نتیجه نرسد باید درباره گزینه نظامی علیه این کشور فکر کرد.

روزنامه الرایه قطر نیز پاسخ محکم ایران به تهدیدات نفتی را مورد توجه قرار داد و نوشت: رهبری ایران در خطبه های نماز جمعه که به صورت مستقیم پخش می شد تاکید کرد که ایران هر گروه یا ملتی را که با رژیم صهیونیستی بجنگد مورد حمایت قرار می دهد.

پایگاه خبری الانتقاد لبنان نیز با پوشش کامل بیانات مقام معظم رهبری نوشت: آیت الله العظمی امام خامنه ای تاکید کرد که سیاستهای آمریکا در منطقه شکست خورده است.

روزنامه القدس العربی در بخش اخبار مهم پاسخ ایران به هرگونه تهدید نظامی و نفتی را مورد توجه قرار داده است.

روزنامه الدستور اردن نیز به این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرده که تاکید کردند: اسرائیل حقیقتا یک غده سرطانی است که باید از میان برداشته شود.

روزنامه النهار لبنان نیز چاپ تصویری از مراسم سالگرد بازگشت امام خمینی (ره) به میهن تاکید کرد: رهبری ایران تاکید کرد که ایران از هر گروهی که با اسرائیل بجنگد حمایت می کند.

این روزنامه در ادامه به موفقیت اخیر ایران در عرصه هوافضا همزمان با جشنهای پیروزی انقلاب اسلامی توجه داشته است.

پایگاههای نظامی و ناوهای آمریکایی در جیب کوچک ایران

اما روزنامه السفیر لبنان امروز در تحلیلی با عنوان "آیا صدای طبل جنگ در منطقه به گوش می رسد" نوشت: در روزهای اخیر جبهه گیریهای متعددی به وجود آمده، بحران سوریه وارد مراحل تازه تری شده و برخی از احتمال جنگ در منطقه در بهار 2012 سخن می گویند.

این روزنامه با چاپ تصویری از مراسم نماز جمعه تهران می نویسد: ایران تاکید کرده که پاسخ تهدیدات را با قدرت تمام خواهد داد و با نگاهی به منطقه نیز متوجه می شویم که پایگاههای نظامی و ناوگان آمریکا در کشورهای حاشیه خلیج فارس در جیب کوچک ایران قرار دارند.

روزنامه الوطن عمان نیز به بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت و نوشت: آیت الله خامنه ای تاکید کرد که ایران در برابر تهدیدات غربیها در زمینه برنامه ای هسته ای این کشور مقاوم است.

پایگاه خبری اخبار مصر و روزنامه الاخبار لبنان نیز از امروز تهدید ایران در زمینه آسیبهای 10 برابری حمله نظامی به ایران را مورد توجه قرار داده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic