تبلیغات
میثاق - جناب آقای احمدی نژاد، عزیز من! یعنی حجاب معروف نیست؟!
 
میثاق
دفتر راویان جوان و ارتباط و تبادل اطلاعات با راویان جوان
درباره وبلاگ


گفتند از عشق بنویس ، نوشتم
گفتند از محبت بنویس ، نوشتم
گفتند از صفا بنویس ، نوشتم
گفتند از صمیمیت بنویس ، نوشتم
گفتند از مردانگی بنویس......
قلم ازدستم افتاد و التماس کرد و گفت :
می دانی جوهره اش چیه ؟!
گفتم نه
گفت : دو دنیا عشق ، صفا و محبت و صمیمیت
دیدم نمیشه تنها نوشت ، گفتم بیاییم هم نوا بشویم
که این کوچه ها ، دیوار ندارد
ما راویان جوانیم که برای تبادل اطلاعات آماده ایم

مدیر وبلاگ : راویان جوان
مطالب اخیر
 

جوانفكر: بهتر است در مورد این خانمها به جای لفظ بدحجابی، از بی توجهی و غفلت نسبت به امر حجاب، استفاده كرد؛ این خانم ها همگی دلهایشان پاك است؛ نماز می خوانند؛ روزه می گیرند و همگی عهد و عیال جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش بی پلاک از جهان،شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دوم سیما، پس از واكنش های مختلف در قبال سخنان رئیس جمهور درباره بد حجابی، "علی اكبر جوانفكر"، "سید محمد جواد ابطحی" و نهایتاً "آیت الله سید احمد خاتمی" به عنوان میهمانان این برنامه نیز در این باره به ابراز نظر پرداختند.

جوانفكر كه در كنار مسؤولیت خبرگزاری دولت، عنوان مشاور رئیس جمهور را نیز با خود به همراه دارد، در آغاز سخن خود به جای پرداختن به موضوع حجاب و پدیده بدحجابی، به رعایت عفت و حیا در اشكال مختلف اشاره نمود و در همان ابتدا رسانه ها، مطبوعات و به ویژه سایت های خبری را به عدم عفت كلام متهم نمود!

وی سپس نیروی انتظامی را متهم به این ساخت كه به دختر خانمهای بدحجاب - یا به تعبیر دقیق تر او، خانمهای بی توجه به امر حجاب - فشار وارد می كند اما در خصوص برخورد قاطع و درست نسبت به باندهای فساد و فحشاء در این چند سال، كار چندانی انجام نداده است؛ لذا این باندها به صورت هدفمند به تأثیر بر روی جامعه مشغولند كه در این مورد از خانمهای آرایش كرده و مزدبگیر برای تردد با وضع نامناسب در خیابان ها یاد كرد.

سید محمد جواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس نیز ضمن ابراز احترام به احمدی نژاد به عنوان فردی دغدغه مند و متدین، ضمن قبول "فرض" تقدم كار فرهنگی بر كار اجرایی و مسؤولیت بیست و چند دستگاه در این امر، به طرح این پرسش پرداخت كه به فرض آن، دستگاه های متعدد دولتی در این پنج سال چه كار فرهنگی مناسبی در خصوص حجاب و مبارزه با بدحجابی انجام داده است؟ 

وی در این باره افزود: كار فرهنگی در جای خود، در خصوص حكم خدا در قرآن چه باید كرد؟ پس باید دزد مرتكب به سرقت را هم پس از ارتكاب جرم نصیحت فرهنگی نمود؟ یا باید حكم خدا را درباره او اجرا نمود؟ مگر نه این است كه بی حجاب و بدحجاب علاوه بر كار فرهنگی به واسطه تخلف از حكم خدا نیاز به برخورد درست دارند؟

پس از آن جوانفكر با ابراز سخنانی توأم با تسامح ابراز داشت: بهتر است در مورد این خانمها به جای لفظ بدحجابی، از بی توجهی و غفلت نسبت به امر حجاب، استفاده كرد؛ این خانمها همگی دلهایشان پاك است؛ نماز می خوانند، روزه می گیرند و همگی عهد و عیال جمهوری اسلامی هستند.

سپس وی مسؤولیت اصلی پاسخگویی در خصوص كار فرهنگی را حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات، فرهنگسراها و ائمه جمعه و جماعات ذكر نمود و افزود كه چرا باید امر به معروف و نهی از منكر را محدود به نیروی انتظامی كنیم كه دائم با سارق و قاتل و مجرم سر و كار دارد كه حال بخواهد با دختر خانم دانشجویی برخورد كند. این افراد همان هایی هستند كه در راهپیمایی 22 بهمن می آیند و خود صدا و سیما با آنها مصاحبه می كند!

ابطحی نیز در ادامه، به قانون مصوب سال 72 در جلوگیری از تخلفات اداری و بندی از آن در خصوص بدحجابی و گزینش ها و ... اشاره كرد و درباره عمل به آن در ادارات دولتی توضیح خواست كه جوانفكر در این باره پاسخی نگفت!

سپس آیت الله خاتمی به عنوان میهمان تلفنی در مورد وضع بدحجابی موجود بیان داشت: «اینكه چه كسی این بدحجابی را به وجود آورده مهم نیست؛ الآن گاهی در تهران دیگر دارد كشف حجاب صورت می گیرد.  آقا به داد بدحجابی برسید! به دنبال مجرم یا مچ گیری نباشید؛ چراغ سبز به بدحجاب ها نشان ندهید!»

وی ضمن تأكید بر تدین رئیس جمهور و اعتقاد ایشان به حجاب و رعایت آن در مورد خانواده و فرزندان، از احمدی نژاد خواست طوری صحبت نكند كه بد حجاب ها بگویند دیگر كسی با ما كار ندارد.

آیت الله خاتمی با اشاره به لزوم همزمانی كار فرهنگی و اجرایی اعلام داشت: ما اگر به متن اسلام عمل كنیم، مشكلی نخواهیم داشت.

وی با ظلم شمردن تفسیر امر به معروف و نهی از منكر به مشت و لگد در عین حال با درست ندانستن پرسش در خصوص نسبت افراد با هم در خیابان، به این نكته هم اشاره كرد كه: «جناب آقای احمدی نژاد! می فرمایید معروف باید در جامعه معروف شود؛ عزیز من! یعنی حجاب معروف نیست؟!»

سپس آیت الله خاتمی با ذكر اینكه هر خانم بدحجاب را نمی توان توطئه گر دانست، تأكید كرد: «اما بدحجابی و بی عفتی توطئه ای حساب شده از طرف استكبار است كه هدفمند برای جمهوری اسلامی تجویز گشته است.»

پس از سخنان ایشان، جوانفكر مشاور رئیس جمهور و رئیس خبرگزاری ایرنا با وجود خطاب های اعتراضی آیت الله خاتمی به سخنان احمدی نژاد، ابراز داشت كه جناب آقای خاتمی عزیز هم سخنان رئیس جمهور را تأیید كردند(!) و سپس ضمن تكرار سخنان ابتدائی خود درباره عدم رعایت عفت، ناجوانمردی و ابهام آفرینی رسانه ها، مطبوعات، سایت ها و افراد، بر این نكته تأكید نمود كه این وضعیت موجود بدحجابی، نتیجه برخورد های عملی در این خصوص است و اینكه اگر برخورد نمی شد و كار فرهنگی اتفاق می افتاد، چنین نمی شد.

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه در این مورد كه «چرا نیروی انتظامی كه تابع وزارت كشور و زیر نظر دولت است، چیزی می گوید و دولت حرف دیگری را در این خصوص می زند؟» گفت: نیروی انتظامی در مسیر سیاست های دولت عمل نمی كند؛ همه چیز در اختیار دولت نیست. وی در ادامه از توضیح بیشتر در این مورد خودداری نمود!

جوانفكر سپس بخشی از مسؤولیت بدحجابی موجود را متوجه تولیدات صدا و سیما دانست كه مجری برنامه نیز در این خصوص به فیلم های سینما كه با نظارت ارشاد ساخته شده است و وضع بسیار بد و تأثیر مخرب آن بر بدحجابی جامعه پرسید كه متأسفانه جوانفكر اعلام كرد هیچ فیلمی در دولت نهم و دهم با این وضعیت ساخته نشده است(!) كه در پاسخ وی مجری تأكید كرد بله در همین دو سه سال فیلم هایی آنچنانی ساخته شده است كه جوانفكر باز هم قاطعانه ادعای وی را رد نمود!

بدین ترتیب به نظر می رسد گویا رئیس محترم خبرگزاری دولت - كه خود نماینده اطلاع رسانی دولت و از اهالی رسانه به حساب می آید - تنها آمده بود تا تمام انتقاد های صاحب نظران، مراجع، علما و منتقدان نسبت به رویكرد دولت و سخنان رئیس جمهور درباره بدحجابی را رد نماید و همه را ابهام آفرینی، عدم رعایت عفت كلام، ناجوانمردی و ... تلقی نماید كه به نظر غیر منطقی می رسد و ناخواسته دولت متدین و معتقد را در اذهان مردم تخریب می كند
نوع مطلب : فرهنگی میثاق، 
برچسب ها : بدحجابی، كارفرهنگی،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :